Půjčky ihned

Rychlé půjčky ihned

Bankovní půjčky

Bankovní půjčky jsou nejběžnější formou půjčky. Banky nabízejí běžné účelové i neúčelové půjčky za poměrně výhodných finančních podmínek. Nevýhodou bankovní půjčky ale bývá to, že banky pečlivě prověřují bonitu klienta a také ověřují údaje o klientovi v registru dlužníků. Jakýkoli negativní záznam v registru, tak obvykle znamená snížené šance získat bankovní půjčku.

Nebankovní půjčky

Striktního přístupu bank ke klientovi využívají nebankovní finanční instituce. Nebankovní půjčky jsou tak častou alternativou těch klientů, kteří půjčku v bance nemohou získat z důvodu negativní kreditní historie a tím i záznamu v registru dlužníků. Vyšší míra vstřícnosti ke klientovi u nebankovních půjček obvykle znamená i vyšší riziko, že klient nebude půjčku řádně splácet. Toto vyšší riziko bývá náležitě oceněno vyšším úročením nebankovních půjček.

Financující instituce může míru rizika částečně eliminovat tím, že požaduje další zajištění. Může se jednat o zajištění formou ručitele, ručení automobilem či nemovitostí.

Rychlá půjčka ihned

Některé finanční instituce se specializují na vysoce rizikové půjčky bez zajištění. Jedná se o tzv. rychlé půjčky, které jsou vyřizovány ihned a bez dalšího zajištění. Vysoké riziko nesplacení půjčky je vyváženo velmi vysokým úročením půjčky. Také výše půjčky bývá relativně nízká a to v řádu jednotek až desítek tisíc korun.